NATÜREL BİRİNCİ ZEYTİNYAĞI

Kuzey Ege’nin eşsiz coğrafyasındaki monovaryete zeytin çeşitlerinden erken hasat elde edilerek soğuk sıkım tekniği ile işlediğimiz zeytinlerimizden elde edilmiştir. Natürel Birinci Zeytinyağı oleik asit oranı % 2 den düşük olup daha çok sıcak yemeklerde ve kızartmalarda tüketime uygundur. Tadı meyvemsi,aroması baskın ve kokusu tazedir. Zeytinin kalitesi, zeytinyağının kalitesini belirler.

DOĞAL SIZMA ZEYTİNYAĞI

Organik Zeytinyağı, geleneksel yöntemlerle yetiştirilmiş Ege zeytinlerinden, kimyasal gübre ve zirai ilaç kullanılmadan, bekletilmeden ve hiç bir karışıma izin verilmeksizin özel üretim hatlarında üretilir. Bahçeden tüketici kullanımına kadar geçen tüm evrelerde uluslararası gözetim kuruluşu Ecocert tarafından denetlenmektedir.

ERKEN HASAT SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI

Tam olgunlaşmadan dalından koparılan yeşil renkteki zeytinlerin çift yıkama yapılıp sıkılmasından elde edilen sızma zeytinyağıdır. Bu üretim şeklindeki yağda zeytin meyvesin deki tat, aroma, koku ve vitaminler daha keskin hissedilir. Özellikle salatalar ve soğuk lezzetlerde ayrıca tüm sıcak ve soğuk yemeklerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı üretiminde ortalama 7-8 kilo zeytinden 1 kilo zeytinyağı elde edilir.

ERKEN HASAT FİLTRESİZ ZEYTİNYAĞI

27 C altında en az su ilavesi ile 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler üst seviyede tutulur.  Yeşil meyvemsi aromaya sahip, zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır. Sağlık için gerekli olan E vitamini, bio fenoller, antioksidan vb. değerler en yüksek seviyedir.

TAŞ BASKI ZEYTİNYAĞI

Taş Baskı zeytinyağı eski usul doğal yöntemlerle değirmenlerde ezilerek saf haliyle sofralarınıza gelir. Taş Baskı Zeytinyağı zeytinin, taş değirmenlerde ezilerek çıkartılan saf zeytinyağıdır. Taş baskı zeytinyağı, uzun ve zahmetli bir süreç sonrasında üretilir. Zeytin öz suyu ve posası ile elde edilen bu yağ daha sonra damıtılarak, posasından ve öz suyundan  ayrılır.

ÖZEL ÜRÜN 0,2 DİZYEM

Yoğun meyvemsi,aroması baskın antioksidan değeri yüksek gurme zeytinyağını denemelisiniz. Ekim ayında toplanan henüz yeşil haldeki zeytinlerden elde edilmiştir. Tadı meyvemsi,aroması baskın ve kokusu tazedir.