GÜNKURUSU KAYISI(MALATYA-ARGUVAN)

Günkurusu kuru kayısı, Kuru kayısı çeşitleri içerisinde en iri boy olan Jumbo boydan biraz daha küçük olup, kalibre olarak büyük boylar arasında yer alır. Lezzet, cins ve üretim şekli olarak diğer boylar ile aynıdır.  Dünyaca ünlü Malatya Şekerpare kayıslarının doğal olarak kurutulması ile elde edilir. Yaz aylarında yaş meyve olarak yetişen Malatya Şekerpare kayısı, dalından indirildikten sonra güneşe serilerek 2-3 bekletilir. Daha sonra çekirdeği çıkarılır ve 2-3 gün daha güneşte bekletildikten sonra depolara alınır.

ŞEKERPARE KAYISI(MALATYA-ARGUVAN)

Dünyaca ünlü Malatya Şekerpare kayıslarının doğal olarak kurutulması ile elde edilir. Yaz aylarında yaş meyve olarak yetişen Malatya Şekerpare kayısı, dalından indirildikten sonra güneşe serilerek 2-3 bekletilir. Daha sonra çekirdeği çıkarılır ve 2-3 gün daha güneşte bekletildikten sonra depolara alınır.

YAPRAK KAYISI(MALATYA ARGUVAN)

Kayısı yüksek potasyum içeriği sayesinde kalp koruyucu etkiye sahiptir. …

Tansiyonu dengeler ve kan basıncının normal düzeylerde seyretmesini sağlar.

İçerdiği kalsiyum, fosfor gibi mineraller kemik sağlığı açısından önemlidir.

Ağız ve diş sağlığı için yararlı bir meyvedir.

NATÜREL KURU ÜZÜM

Kuru üzüm içeriğinde bulunan antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sisteminin güçlendirir, üst solunum yolları hastalıklarının önüne geçer. Kurutulmuş olan bu şifa deposu besin kanser oluşumunu engeller, kanserli hücrenin iyileşmesinde önemli rol oynar.

NATÜREL KURU ELMA

Kurutulmuş elma, düzenli tüketildiğinde, antioksidan olması sebebiyle kansere karşı koruyucu olabilmektedir.

Kuru elma antioksidan olası sebebiyle, bağışıklık sistemini desteklemektedir. Bu nedenle soğuk kış günlerinde, kuru elmanın yaklaşık 10 dakika kaynatılarak içilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Lifli yapısı sebebiyle kuru elma, kabızlık sorununu çözebilmektedir. Ayrıca reflü, gastrit ve ülser de denilen mide yanması gibi rahatsızlıklara karşı da kuru elma etkilidir.

NATÜREL DUT KURUSU(ULUKALE YÖRESİNDEN)

Dutun bol miktarda içerdiği besinler genel sağlığımızı korumaya yardımcı olur. Demir, kalsiyum, B1, B2 ve C vitamini açısından kuru dut oldukça zengindir. İçerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklığı güçlendirir. Ateş düşürücü etkisinin olmasının yanı sıra vücutta doğal antibiyotik etkisi yaratır.

NATÜREL KURU MÜRDÜM SİYAH ERİK

 Antioksidan özelliği sayesinde idrar söktürücü özelliği bulunur.

Böbrek, karaciğer gibi hastalıklara iyileştirmede etkilidir.

Kan yapıcı özelliği bulunmaktadır.

Sindirim sistemindeki parazitleri temizleyerek metabolizmayı hızlandırır ve kabızlığa yakalanmayı önler.

NATÜREL KURU DAĞ İNCİRİ(İZMİR-TİRE YÖRESİNDEN)

Kabızlık ve Sindirim Rahatsızlıklarına İyi Gelir. Kabızlık birçok insanın ortak sorunudur. …

Tansiyon Hastalarına İyi Gelir. Kuru incir, potasyum kaynağıdır. …

Diyabet Hastalarına Yardım Eder. …

Kalp ve Damar Hastalıklarının Düşmanıdır. …

Cilde İyi Gelir.

NATÜREL YERLİ KABUKLU CEVİZ(EZİNE -AKKÖY YÖRESİNDEN)

Beyin ve kalp sağlığı açısından cevizin faydaları çok önemlidir. Omega 3 bakımından en zengin yemiş olan ceviz, bu özelliği ile kalp hastalıkları riskini yüzde 30, inme riskini de yüzde 49 azalttığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda cevizin sperm sağlığı bakımından da etkili olduğu belirlenmiştir. Antioksidan olan polifenoller cevizin içeriğinde yüksek oranda bulunmaktadır. Bu özelliği ile kalp hastalığı ve kanserden korunmayı sağlar.

NATÜREL YERLİ CEVİZ İÇİ

Ceviz, içerisinde barındırdığı bol miktarda omega 3 yağ asitleri ile kan basıncını azaltarak kalp sağlığını korur. * Ceviz, kalbin en büyük dostudur. Kalp ve damar hastalıklarını tedavi eder. * İçerdiği yüksek lif sayesinde sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

NATÜREL TUZSSUZ BADEM İÇİ (BALIKESİR-HAVRAN)

Badem Kalp İçin Mükemmel Bir Besindir: Bademde bulunan doymamış yağlar, protein ve potasyum kalp sağlığı için önemlidir. Bademin içerdiği E vitamini ayrıca etkili bir antioksidan olmasını sağlar. Bademde bol miktarda bulunan magnezyum kalp krizi önlemeye yardımcı olurken, aynı zamanda kalp hastalıkları riskini azaltır.

NATÜREL ANTEP FISTIĞI

Antep fıstığı akciğer için iyi bir iltihap temizleyicidir. Ayrıca göğsü yumuşatır, ağrılarını hafifletir, öksürüğün geçmesine yardımcı olur. Antep fıstığının 100 gramı protein, vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının %35’ini karşılar.

NATÜREL FINDIK İÇİ

Kanser düşmanıdır

Bağışıklığı kuvvetlendirir

Kalp ve damar dostudur

Ruha gıda çiğ fındık

Diyabet riskini azaltır

Beyin sağlığını korur

Kötü kolesterolü düşürür

Yaşlanmayı geciktirir

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız